Συμμετοχή του σχολείου μας στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα Βουλή των Εφήβων: Βήματα Δημοκρατίας – Κάνοντας πράξη τη συμμετοχή (ΚΗ΄ Σύνοδος 2023 – 2024)

Με μεγάλη χαρά ενημερωθήκαμε ότι το σχολείο μας επιλέχθηκε να συμμετάσχει στο εκπαιδευτικό πρόγραμμα Βουλή των ΕφήβωνΒήματα Δημοκρατίας – Κάνοντας πράξη τη συμμετοχή (ΚΗ΄ Σύνοδος 2023 – 2024).

Οι έφηβοι βουλευτές μας θα συμμετέχουν γνωρίζοντας τις λειτουργίες της Βουλής των Ελλήνων και καλλιεργώντας τις ήπιες δεξιότητες για να αναστοχαστούν πάνω στη κεντρική θεματική

«Το + που διαμορφώνει τον δημοκρατικό κόσμο: Συμμετέχουμε – Συνδιαλεγόμαστε – Συμπράττουμε».

Με ανυπομονησία περιμένουμε τις ιδέες και το στοχασμό των εφήβων μαθητών και μαθητριών μας να ανθίσει!