Σχολεία-πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου – EPAS

Γνωστοποίηση-Ανακοίνωση

Στα πλαίσια  του προγράμματος «Σχολεία-πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου – EPAS», συμμετέχουμε στις διήμερες εκδηλώσεις του Δήμου Ναυπλιέων για τον «Παλαμήδειο άθλο».  Θα έχουμε παρουσία με το  InfoPoint – ξύλινο σπιτάκι, το οποίο μάς παραχώρησε για τις ανάγκες και τους σκοπούς του προγράμματος ο  Δήμος Ναυπλιέων.
Το Σάββατο 27/11/2021  και την Κυριακή 28/11/2021 κατά τη διάρκεια του «Παλαμήδειου Άθλου», μαθητές και καθηγητές που συμμετέχουν στο πρόγραμμα θα βρίσκονται  στην πλατεία  του Δημαρχείου, για να ενημερώσουν το κοινό για τη συγκεκριμένη δράση. Επίσης, δίπλα στο InfoPoint  θα υπάρχει κάδος ανακύκλωσης για καπάκια, σε μια προσπάθεια ευαισθητοποίησης και κινητοποίησης του κοινού, προκειμένου μέσω της συγκεκριμένης δράσης να αγοράσουμε αμαξίδιο για ΑΜΕΑ.
Μετά το πέρας των 2ήμερων εκδηλώσεων, το InfoPoint-ξύλινο σπιτάκι και ο κάδος ανακύκλωσης θα μεταφερθούν στον αύλειο χώρο του σχολείου μας.

Η Διευθύντρια και τα Μέλη του προγράμματος  EPAS