Υλοποίηση δράσης αγωγής υγείας του μαθητικού πληθυσμού του σχολείου μας από το Ν.Μ. Άργους του Γ.Ν. Αργολίδας

Οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ για την υλοποίηση δράσης αγωγής υγείας προς τους μαθητές και τις μαθήτριες της Α’  τάξης του σχολείου μας από το Ν.Μ. Άργους του Γ.Ν. Αργολίδας την Πέμπτη 25 Απριλίου. Μετά από πρωτοβουλία των εκπαιδευτικών που διδάσκουν Βιολογία στο σχολείο μας και με τη σύμφωνη γνώμη των γονέων και κηδεμόνων των παιδιών, υλοποιήθηκε η δράση ενημέρωσης η οποία εντάσσεται σε εγκεκριμένο από το ΥΠΑΙΘΑ πρόγραμμα.

Η προσπάθεια ενημέρωσης  με θέμα «Σεξουαλική και αναπαραγωγική Υγεία» δεν θα μπορούσε να υλοποιηθεί χωρίς τη συμμετοχή του ιατρού κ. Κουτσούλη Δημητρίου, μαιευτήρα-γυναικολόγου ιατρού, της ιατρού κα. Παπαδημητρίου Ιφιγένειας, μαιευτήρα-γυναικολόγου ιατρού, της κ. Ρέμπελου Σπυριδούλας, μαίας και υπεύθυνης ποιότητας, της κ. Καντζένη Πένυ, μαίας και της κ. Φώκου Νικολέτα μαία, της Μ/Γ κλινικής της Ν.Μ. Άργους του Γ.Ν. Αργολίδας, τους οποίους ευχαριστούμε θερμά!