Στη Φλωρεντία για Σεμινάριο Εκπαιδευτικών

Η Φλωρεντία, μια από τις πιο όμορφες πόλεις της Ιταλίας, και ο οργανισμός Europass Teacher Academy  φιλοξένησαν  ομάδα  τριών εκπαιδευτικών του σχολείου μας σε ένα πολύ σημαντικό σεμινάριο, στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+ με τίτλο “Μαθησιακή κινητικότητα Μαθητών και Προσωπικού” – κωδικός 2023-1-EL01-KA121-SCH-000143088 , από τις 26 Φεβρουαρίου έως τις 2 Μαρτίου 2024.

Το σεμινάριο «Photo and Video makingin your Classroom: The Education al Power of Multi media» αποτέλεσε μια μοναδική ευκαιρία για τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, ‘ώστε να  εμβαθύνουν στην ευρωπαϊκή εκπαίδευση των πολυμέσων και να ανταλλάξουν ιδέες και εμπειρίες με εκπαιδευτικούς από άλλες ευρωπαϊκές χώρες.

Παράλληλα, είχαν την ευκαιρία να εξερευνήσουν την πλούσια ιστορία και τον πολιτισμό της πόλης.

η δημοσίευση της δράσης  στον τοπικό τύπο