Μια ανθρώπινη αλυσίδα για το περιβάλλον

Σήμερα στον περίπατο του σχολείου μας και στο πλαίσιο του προγράμματος “Σχολεία – Πρέσβεις του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου” πραγματοποιήσαμε μια δράση ευαισθητοποίησης για το περιβάλλον στην οποία συμμετείχαν μαθητές και καθηγητές! Δημιουργήσαμε μια ανθρώπινη αλυσίδα από το σχολείο μέχρι το σπιτάκι της ανταποδοτικής ανακύκλωσης ώστε να αναδειχθεί η σημασία της ανακύκλωσης στην προστασία του περιβάλλοντος. Είμαι σίγουρη ότι αυτά τα παιδιά θα αφήσουν έναν καλύτερο κόσμο από αυτόν που τους παραδίδουμε! Ευχαριστούμε πολύ το λιμενικό σώμα και την αντιδήμαρχο περιβάλλοντος και καθαριότητας του Δήμου Ναυπλιέων για την υποστήριξη και τη συνεργασία!

Την αφίσα της δράσης ευαισθητοποίησης δημιούργησε η μαθήτριά μας Κατερίνα Πολυχρονοπούλου (Α4).