Έναρξη σχολικής χρονιάς 2021-2022 – Αγιασμός

O καθιερωμένος Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2021-2022 θα γίνει τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρα 08:45.

Ο Αγιασμός θα γίνει στο προαύλιο του 2ου ΓΕΛ Ναυπλίου, παρουσία μικρής αντιπροσωπείας εκπαιδευτικών και μαθητών, ενώ οι υπόλοιποι μαθητές/τριες και εκπαιδευτικοί θα βρίσκονται στις αίθουσες διδασκαλίας.

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν στο σχολείο έως τις 08:30 και κατά την είσοδό τους στην αίθουσα θα πρέπει:
Α) όσοι είναι εμβολιασμένοι να φέρουν μαζί τους το πιστοποιητικό εμβολιασμού
Β) όσοι έχουν νοσήσει από COVID-19 να φέρουν μαζί τους βεβαίωση παρελθούσας νόσησης (τελευταίου εξαμήνου)

Υπενθυμίζεται ότι η χρήση της προστατευτικής μάσκας είναι υποχρεωτική στις ακόλουθες περιπτώσεις:
α) στους εσωτερικούς χώρους του σχολείου
β) στους εξωτερικούς χώρους σχολείου
γ) στα μέσα μεταφοράς μαθητών
Δεν είναι υποχρεωτική η χρήση μάσκας κατά τη διάρκεια του φαγητού και κατά τη διάρκεια της γυμναστικής/ άθλησης.